Hľadať

RÝCHLY TEST NA STANOVENIE PLODNÝCH DNÍ

Charakteristika
Ovulačný test je jednoduchý, rýchly a spoľahlivý test na kvalitatívne stanovenie luteinizačného hormónu v moči (25mlU/ml). Ovulácia je obdobie približne v strede menštruačného cyklu ženy, kedy dochádza k uvoľneniu vajíčka. Luteinizačný hormón (LH) spolu s folikulostimulujúcim hormónom (FSH) stimuluje dozrievanie vajíčok. Nárast koncentrácie LH sa objavuje 48 hodín pred o-vuláciou, kedy je najvhodnejšia doba na oplodnenie vajíčka - počatie. Samotná ovulácia trvá len 12-24 hodín. Ovulačný test pomôže presne určiť ten správny čas a zvýši šancu na otehotnenie. Normálne sa LH vyskytuje v moči ženy mimo ovulácie, mužov a detí vo veľmi nízkej koncentrácii. 

Odporúčanie

Pred vykovaním testu si musíte určiť dĺžku menštruačného cyklu. Je to počet dní od prvého dňa menštruácie, do dňa nasledujúcej menštruácie. Pozrite si tabuľku a zistite, kedy by ste sa mali začať testovať. Ak je váš menštruačný cyklus kratší ako 21 dní, alebo dlhší ako 38 dní, obrátťe sa na svojho lekára. Ak nepoznáte dĺžku cyklu, môžete sa začať testovať 11. deň po začatí menštruácie, pretože priemerná dĺžka cyklu je 28 dní. Každý deň si vykonajte jeden test v priebehu 5-dňovej periódy alebo až kým nedôjde
k nárastu LH.

Upozornenie

  • Diagnostický prostriedok in vitro určený na samotestovanie.
  • Testovací prúžok je len na jedno použitie. 
  • Pred vykonaním testu si pozorne prečítajte návod na použitie.
  • Ak si nie ste úplne istá výsledkom, je potrebné test zopakovať s novým testovacím prúžkom po 24 hodinách.
  • Interpretácia výsledkov testu môže byť skreslená pri výskyte cýst na vaječníkoch, endokrinologickom ochorení, počas tehotenstva, resp. aplikácie iných hormónov. Výsledok testu je potrebné porovnať s ostatnými klinickými príznakmi, preto odporúčame návštevu ženského lekára. 
  • Po použití test zlikvidujte ako bežný komunálny odpad v zmysle platnej legislatívy. 

Skladovanie
Test skladujte v neporušenom obale pri teplote 4 - 30°C mimo dosahu detí. Test neuskladňujte v mrazničke.
Nepoužívajte po uplynutí dátumu expirácie. 

Balenie

Ak máte akékoľvek otázky ohľadne ovulačného testu, radi Vám ich zodpovieme.